Jak to działa


Wybierasz numer przypisany do bramy, szlabanu i po 1 sekundzie on się otwiera.

System kontroli dostępu TELPARK jest alternatywą dla pilotów, kart magnetycznych i ma zastosowanie dla wszystkich rodzajów bram, szlabanów. TELPARK eliminuje kłopoty związane z pilotami m.in. ich zasięgiem. Korzystanie z TELPARK może działać równolegle z pilotami, kartami magnetycznymi. Usługa ma zastosowanie na parkingach komercyjnych, korporacyjnych, osiedlowych. Używanie usługi nie powoduje żadnych dodatkowych kosztów związanych połączeniem telefonicznym. Jeżeli jesteś zarejestrowany w TELPARK - dzwoniąc na numer bramy, szlabanu (usłyszysz sygnał zajęty - nigdy nie dojdzie do połączenia telefonicznego - dlatego nic za nie nie zapłacisz) – system rozpozna Cię jako użytkownika i szlaban, brama się otworzy. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany, dzwoniąc - dojedzie do połączenia i system poinformuje Cię, że nie masz dostępu.


Parking osiedlowy oraz korporacyjny – bezpłatny

Jedynie zarządca dokonuje rejestracji użytkowników. W celu rejestracji skontaktuj się z Twoim Zarządcą Parkingu.


Parking komercyjny – płatny

Rejestrujesz się na stronie www.telpark.pl oraz dokonujesz przedpłaty na parkowanie. Podjeżdżasz pod szlaban, bramę, wykręcasz numer (zapisz ten numer w pamięci telefonu - sugerujemy przypisanie do tego numeru klawisz szybkiego wybierania). Po wybraniu numeru brama, szlaban się otwiera a z Twojego konta TELPARK zostanie pobrana opłata zgodnie z cennikiem na parkingu. Skąd właściciel parkingu otrzymuje środki za Twoje parkowanie? Po zarejestrowaniu swojego numeru telefonu na www.telpark.pl system poprosi Cię o dokonanie przelewu - wpłaty środków na dedykowane konto bankowe należące do zarządcy parkingu. Podczas wpłaty ważne jest abyś w tytule przelewu podał numer swojego telefonu komórkowego, którym będziesz otwierać szlaban. System za każdym razem kiedy wybierzesz numer szlabanu, bramy rozpozna, że to Twój numer, sprawdzi Twoje saldo i jeżeli jest ono wystarczające to otworzy Ci szlaban. Środki, które wpłaciłeś na konto właściciela parkingu w całości wykorzystasz na opłacenie parkowania, zgodnie z cennikiem obowiązującym na parkingu. Aby zarejestrować się na parkingu komercyjnym wystarczy wprowadzić dane tutaj. Korzystanie z usługi nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi, stałymi opłatami, poza cennikiem ustalonym przez zarządcę parkingu. Korzystając z usługi masz pełny dostęp do informacji dotyczących Twojego konta TELPARK. Tutaj możesz sprawdzić ile jeszcze pozostało Ci środków na Twoim koncie TELPARK.

Demonstracja usługi

Aby zobaczyć i sprawdzić jak działa nasz system zobacz naszą demonstrację usługi .

Najczęstsze pytania

Podstawowe

Co to jest telpark?
Telpark to nowoczesny system kontroli dostępu oraz zarządzania parkingami, który pozwala otworzyć każdą sterowaną elektrycznie bramę lub szlaban za pomocą telefonu komórkowego.
Do kogo jest kierowany system telpark?
Do zarządców obiektów oraz administratorów nieruchomości. Telpark to idealne rozwiązanie na parkingach korporacyjnych, komercyjnych i osiedlowych. System wykorzystywany jest m.in. przez szpitale, banki, urzędy i uczelnie, spółdzielnie.
Co zrobić żeby zainstalować telpark na parkingu?
eżeli chcesz, aby na Twoim parkingu można było korzystać z usługi telpark, wystarczy że zarządca parkingu skontaktuje się z nami.
Czy trzeba wymienić cały system, jeśli na parkingu funkcjonują już karty dostępu lub piloty?
Nie. System telpark jest tak skonstruowany, aby nie ingerować w istniejące już systemy. Może działać równolegle z nimi nie wpływając na korzystanie z nich.

Od użytkowników

Czy mogę używać systemu telpark jeżeli mam ukryty numer?
Tak. Wystarczy poprzedzić nr telpark kodem *31#.
Czy jeden użytkownik może wjeżdżać na parking różnymi samochodami?
Tak. Ilość samochodów nie ma wpływu na korzystanie z usługi.
Jaki jest zasięg systemu telpark w porównaniu do pilotów?
Aby otworzyć szlaban, drzwi, bramę wystarczy wybrać odpowiedni nr na swoim telefonie będąc w dowolnym miejscu – w mieszkaniu, biurze, czy w sklepie.
Jakie dodatkowe możliwości daje telpark?
  • Jest doskonałą alternatywą dla kart dostępu i pilotów – bardziej funkcjonalną i tańszą.
  • Twoi goście nie muszą dłużej czekać na Twój powrót – telpark pozwala na sterowanie bramą/szlabanem z dowolnego miejsca.
  • Telpark to nie tylko dostęp do drzwi i szlabanów, ale również szafek, schowków rowerowych, klatek schodowych itp.

Od użytkowników parkingów płatnych

Jak zostać użytkownikiem?
Warunkiem niezbędnym do korzystania z systemu płatności mobilnych TELPARK jest posiadanie telefonu komórkowego dowolnej marki oraz aktywnej karty SIM. Wymagana jest także prezentacja numeru dzwoniącego CLIP/Caller-id (tzn. Twój numer telefonu nie może być ukryty, musi się wyświetlać gdy dzwonisz). Jeżeli masz ukryty nr, poprzedź nr Telpark kodem *31#. W celu płacenia telefonem komórkowym za parkowanie na parkingach komercyjnych – płatnych, należy dokonać rejestracji na stronie Telpark. Po poprawnej rejestracji zostaniesz przekierowany na Twoje konto TELPARK celem wpłaty na dedykowane konto zarządcy parkingu. Konto TELPARK można zasilić dowolną kwotą (w tytule przelewu należy podać swój numer komórki). Wpisz w komórce numer telefonu TELPARK dla Twojego parkingu. Sugerujemy przypisanie do tego numeru klawisza szybkiego wybierania.
Czy jest jakaś minimalna kwota jaką należy wpłacić?
Nie, nie ma minimalnej kwoty. Proszę pamiętać jednak, że wpłacone pieniądze mogą wpłynąć na konto Administratora Parkingu w dniu następnym.
Komu wpłacam pieniądze?
Pieniądze wpłacane są bezpośrednio na konto Zarządcy Parkingu.
W jakim okresie mogę wykorzystać wpłacone pieniądze?
Pieniądze wpłacone na konto Administracji Parkingu nie przepadają, zawsze możesz je wykorzystać do zapłaty za parkowanie.
Czy podczas rejestracji musze podawać swoje dane osobowe?
Nie, podczas rejestracji nie podajemy swoich danych osobowych, jedynie numer telefonu komórkowego, z którego będą dokonywane płatności oraz adres e-mail (adres e-mail jest potrzebny w przypadku utraty hasła).
Czy jeden użytkownik może wjeżdżać na parking różnymi samochodami?
Tak.
Czy mogę kontrolować i monitorować usługę?
Każdy użytkownik ma pełen dostęp do informacji o swoim koncie w systemie TELPARK. Można na nim sprawdzać, zarówno informacje o wszystkich dokonanych transakcjach, jak i zmieniać pewne parametry. Funkcjonalność dostępna jest za pośrednictwem strony telpark.pl. Po zalogowaniu, każdy Użytkownik posiada dostęp do informacji na temat swojego Konta w serwisie TELPARK w tym:
  • Salda Konta Użytkownika tj aktualny stan konta w systemie TELPARK.
  • Raportów transakcji tj. zasileń konta i zrealizowanych transakcji.
  • Możliwość zamiany hasła dostępu do serwisu TELPARK.
Dodatkowe pytania?
Zapraszamy do mailowego kontaktu z Biurem Obsługi Klienta pod adresem biuro@multic.pl -odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.